Sosyal Medyada Biz

Şuanda Sitemizde 34 Kategoride Toplam 92 Ürün Bulunmaktadır.

DeepfloramiN-Fe BİTKİ GÜBRESİ (DEMİR ) 50 ml
resim

DeepfloramiN-Fe BİTKİ GÜBRESİ (DEMİR ) 50 ml

Ana Sayfa » Bakım Ürünleri » Balık » DeepfloramiN-Fe BİTKİ GÜBRESİ (DEMİR ) 50 ml
Fiyat : 8,49 6,25 TL
Ürün No : 1305
Tarih : 04 Eylül 2014
Adet :
7 Gün İçerisinde Almış Olduğunuz Ürünleri Geri İade Garantisi ve 100 Tl Üzeri Alışverişlerde 10kg/Dsb ye Kadar Ücretsiz Adresinize Aynı Gün Kargoluyoruz.100Tl Altı Alışverişlerinizde Kargo Ücretleri Alıcıya Aittir.

10

DeepFloramin-Fe

Akvaryum Bitkileri İçin Organik Demir Çözeltisi 

Bitkiler demiri daha ziyade Fe2+ formunda alırlar. Bazen de Fe3+ formunda alabilirler. Ayrıca demir kleytleri olarak ta alınabilmektedir. Demir hangi formda alınırsa alınsın bitki bünyesinde Fe2+ formuna dönüşmeden kullanılamaz. Bitki Fe3+ ü Fe2+ dönüştürürken yüksek enerji harcamak zorunda kalır.  DeepfloramiN-Fe yeni formülasyonuyla içerdiği Ferro Glukonat sayesinde bu problemi ortadan kaldırır. Çünkü; Fe+2 durumundaki demir bitkiler tarafından daha kolay alınabilir ve bu nedenle tercih edilen şeklidir. Demirin bu formda muhafaza edilebilmesi hazırlanan gübre karışımları içinde kullanılan şelatlayıcılarla sağlanır. Şelat maddesi ne kadar zayıf olursa (glukonat gibi) bitkiler demiri o kadar kolay kullanabileceklerdir.

Fe 2+ içeren DeepfloramiN-Fe sayesinde demir emilimi bitkiler için daha kolay olur ve bitkileriniz yüksek enerji harcamadan demir ihtiyacını karşılar.

Bitkilerde demir niçin gereklidir?

Demir, bitkilerin fotosentez yapan klorofillerinin yapısına katılır. Demir eksikliği sonucu kloroz oluşur. Klorofil sentezi yavaşladığı için bitkilerin yaprakları sararır, bu da bitkilerde büyüme bozukluklarına yol açar.
Yetersizliğin belirlenmesindeki ortak özellikler arasında yeni yapraklarda yetersiz klorofil oluşumu, damarlar yeşil kalırken aralarında kalan bölgelerde renk kaybı sayılabilir. Daha ileri aşamalardaki yetersizliklerde sararmaya başlamış olan yapraklar daha kırılgan ve saydam bir görünüm alarak, nihayetinde dökülürler. Yapraklar daha küçük çıkarlar ve saplarına doğru kıvrılmış vaziyette kalırlar. Kılıç yapraklı bitkilerde yeni yapraklar küçük kalırlar, boylamasına daha solgun renkte şeritler parçacıklar oluşur.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Sponsor Reklam